رزق و روزی به دنبال تو می دود آرام باش- امام علی(ع)

مدیریت به شیوه سامسونگ

نویسنده :اباذر باقری
تاریخ:پنجشنبه 21 بهمن 1395-01:36 ب.ظ

مدیریت به شیوه سامسونگ

گسترش فن آوری اطلاعات، مهم‌ترین ویژگی عصر حاضر است و زندگی در این دوران ایجاب می‌کند تا فقط مصرف کننده محصولات دیگران نباشیم. بلکه در فرایند تولید نیز مشارکت داشته باشیم و همچنین در ایجاد و گسترش دانش این حوزه و مدیریت سازمان‌های بزرگ نیز سهمی داشته باشیم.این مقاله بیان سرگذشت و زندگینامه رئیس هیئت مدیره گروه سامسونگ، لی کان‌هی، نیست بلکه گام های مورد نیاز را برای ایجاد تحول در رهبر و بنگاه تحت مدیریت او، توضیح می‌دهد. همچنین به ما نشان می‌دهد ایجاد تحول و رونق یافتن یک مجموعه در گرو تحول در مدیریت ارشد آن است و انسان‌ها باید خودشان را تغییر دهند تا از سازمانشان انتظار تغییر داشته باشند و سپس بتوانند در عرصه جهانی منشا تحول باشند.

لی کان‌هی برای ایجاد تحولی اساسی در مجموعه شرکت‌های گروه سامسونگ، ۸ اصل اساسی زیر را تاکید کرده است:

۱. اهداف کار خود را تشخیص دهید

با تشخیص اهداف کار خود می‌توانید پاسخ سوالاتی چون، «هدف از انجام این کار چیست؟» و «آیا ضرورتی برای انجام این کار توسط من وجود دارد؟» را بدست آورید. برای آنکه اهداف کار خود را به وضوح تشخص دهید، باید سه اقدام زیر را با موفقیت انجام دهید:

۱. درباره گذشته سوال و تردید کنید.
۲. به زمان و شرایط حاکم بر وضعیت کنونی توجه کنید.
۳. ماهیت و یا طبیعت کار را شناسایی کنید.

۲. مأموریت کار خود را شناسایی کنید

شیوه پرسش لی کان‌هی جهت آشکار کردن ماهیت کار

۱. چرا این صنعت ایجاد شده است؟
۲. نحوه شکل گیری این صنعت چگونه بوده است؟
۳. فناوری محوری در این صنعت چیست؟
۴. روند پیشرفت فناوری در این زمینه بخصوص چگونه و به کجا منتهی می‌شود؟
۵. رقبای اصلی در این کسب وکار چه شرکت‌هایی هستند؟
۶. مشتریان/ مصرف‌کنندگان این صنعت چه کسانی هستند؟
۷. مشتریان دنبال چه چیزهایی هستند؟

۳. ابتدا به جنگل و سپس به درخت‌ها نگاه کنید

ابتدا باید کار را از سطح کلان آغاز کرد و سپس به مسائل خرد پرداخت. این باور وجود دارد که تحول در سامسونگ با ایجاد تغییر در لی کان‌هی آغاز شده است. این بدان معناست که اگر لی کان‌هی به ایجاد تغییرات شگرف در سامسونگ مایل بود، ابتدا می‌بایست تحول را از خود آغاز می‌کرد.

۴. بالاترین اولویت را تشخیص دهید

با شناخت فلسفه کارتان، به سطحی از چیره دستی برای ارزیابی اولویت‌ها می‌رسید. کیفیت، مهم‌ترین اولویت مورد نظر لی کان‌هی و تمام مدیران و کارکنان سامسونگ بود. وی مایل بود سنت ۵۰ ساله تمرکز بر کمیت را بشکند و آن را متوجه کیفیت کند.

مهم‌ترین اولویت شما چیست؟ برای بسیاری، مهم‌ترین اولویت خانواده است.

در شیوه نوین مدیریت بر سامسونگ،‌ لی کان‌هی تاکید دارد:

حتی پیچیده‌ترین و مشکل‌ترین اهداف را می‌توان با فراهم کردن آموزش‌های مناسب تامین کرد. اگر ۲ یا ۳ مایل را دویده باشید، دویدن مایل چهارم چندان مشکل نیست. این کار زمانی مشکل است که قبل از گرم کردن بدن خود بخواهید ۴ مایل را بدوید. وقتی به خود زحمت اندیشیدن درباره مسائل مربوط به همسر و فرزندانتان را می‌دهید، همزمان درباره خود، شرکت و همکارانتان فکر می‌کنید. باید تا زمانی که درد جسمانی و ذهنی آن را پشت سر نگذاشته‌اید، به این بررسی و اندیشیدن ادامه دهید.

۵. صحت اطلاعات را تأیید کنید و آنها را بکار گیرید

تفاوت بین اطلاعات و واقعیت‌ها در چیست؟ لی کان‌هی این‌طور توضیح می‌دهد، «واقعیت، دانستن حقیقتی است که اتفاق افتاده و اطلاعات، درک شما از واقعیت‌هاست.»

او می‌خواهد بگوید که صرف درک واقعیت، کفایت نمی‌کند. باید این توانایی را داشته باشید تا آنها را به اطلاعاتی که بتوان از آنها بهره‌برداری کرد، تبدیل کنید. برای آنکه این کار را انجام دهید، باید شیوه نگرش خود را به اطلاعات بر اساس نیازهای مشخص خود تغییر دهید. به جملات زیر که از سوی او مطرح شده‌اند توجه فرمایید:

این واقعیت که نرخ تبدیل پول افزایش یافته است، حقیقتی بیش نیست. اطلاعات، به مفهوم درک مزایا و معایب این افزایش نرخ و این است که چه کاری می‌توان انجام داد تا مزایای آن حداکثر و معایب آن حداقل شود. محتوا و کیفیت اطلاعات به نحوه تفسیر شما در رابطه با اعداد و ارقام بستگی دارد. بنابراین، ضرورت دارد نحوه نگرش خود را متناسب با نیازهایتان تغییر دهید و آنها را در تصمیمات خود دخیل کنید.

۶. تصمیم نهایی را اخذ کنید

لی کان‌هی در فرآیند تصمیم‌گیری خود از دو اصل: ساده فکر کردن و سرعت در تصمیم گیری پیروی می‌کرد.

۷. اجرایی کردن تصمیمات

لی کان‌هی هنگامی که سیاست‌های جدید را اجرا می‌کرد، برای اینکه کارکنانش به این سیاست‌ها خو بگیرند، وقت و هزینه زیادی را صرف این موضوع می‌کرد. اگر اقدامات سختی چون نابود کردن محصولات معیوب، متوقف کردن خط تولید و صرف وقت برای نهادینه کردن آن استراتژی‌ها را در افکار و قلب کارکنانش انجام نمی‌داد، سامسونگ هیچ‌گاه به غولی که امروزه شاهد آن هستیم، تبدیل نمی‌شد.

۸. همواره نسبت به آینده آگاهی داشته باشید

لی کان‌هی دو استاد بزرگ داشت: یکی پدرش،‌ لی بیونگ چول و دیگری هونگ جین‌کی، مدیر مسئول روزنامه جونگ انگ البو، یکی از سه روزنامه معتبر کره جنوبی. طی مدت بیش از ۲۰ سال نزد این دو نفر آموزش دید وبرای ایجاد تحول در خود و تبدیل شدن به رهبری جهانی، هرآنچه را که آموخته بود به کار گرفت. شما هم اگر می‌خواهید در کارتان موفق شوید، باید خود را به افکار مدیر عامل شرکت مجهز کنید. میزان موفقیت در یک کسب وکار جدید، ممکن است برای فردی که آن را آغاز می‌کند، دلسرد کننده باشد. اکثر افرادی که برای خود کسب و کاری راه می‌اندازند، از آنجا که قبلا کارمند شرکتی بوده‌اند، بدون داشتن حس مالکیت و مانند یک کارمند به فعالیت خود ادامه می‌دهند. این خطایی مشترک در میان همه آنهاست. موفقیت و یا شکست در هر کار مستقلی به این بستگی دارد که مالک آن کار، ذهنیت یک مدیر عامل را داشته باشد، ‌یا نه. در پس موفقیت لی کان‌هی آنهایی قرار دارند که به وی کمک کردند ذهنیت یک مدیر عامل را پیدا کند. به همین ترتیب، بکارگیری دانش این افراد می‌تواند به عنوان ابزاری برای تغییر در ذهنیت شما کاربرد داشته باشد.

تغییر از درون آغاز می‌شود

زیگ زیگلار، نویسنده کتاب‌های بهبود شخصی، دریافت، «برای آنکه ذهن فرد بدبین را به ذهنی خوش‌بین تغییر دهیم، به حدود یک تن اطلاعات مثبت نیاز داریم.»

البته مطالعه به تنهایی کفایت نمی‌کند. برای آنکه زندگی افراد تغییر یابد،‌ لازم است عمل هم در کار باشد.

وقتی یک فرد بتواند ذهنیت خود را از «نمی‌توانم این کار را انجام دهم» به «بله می‌توانم» تغییر دهد،‌ به انجام کارهایی قادر می‌شود که یک زندگی جدید و موفق را برایش فراهم می‌کنند. نحوه زندگی افراد به اعمال آنها بستگی دارد و این اعمال از ذهنیت آنها سرچشمه می‌گیرد. بنابراین، فردی که می‌خواهد تغییر کند، ابتدا باید ذهنیت خود را تغییر دهد.

اگر مایلید همچون سامسونگ تحولی اساسی را تجربه کنید، باید تا حد ممکن اطلاعات مرتبط به بهبود شخصی چون: بیوگرافی‌ها، سرگذشت افراد، کتاب‌های نوشته شده در این زمینه، سخنرانی‌ها و مصاحبه‌های با افراد موفق را مطالعه کنید و مطالب آنها را فرا بگیرید. اگر همواره در معرض چنین پیام‌هایی در زمینه بهبود شخصی قرار گیرید، ذهنیت شما به صورت خودکار تغییر می‌کند و در پی آن، اقداماتتان آغاز می‌شود.

منبع: مدیر سبز


جداکننده متن
نوع مطلب : کسب و کار و موفقیت 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
sling tv
یکشنبه 29 دی 1398 01:51 ق.ظ
I constantly emailed this website post page to all my
contacts, since if like to read it after that my links will too.
Penny Turner
چهارشنبه 25 دی 1398 12:38 ب.ظ
you are in point of fact a excellent webmaster. The web site loading pace is amazing. It kind of feels that you're doing any unique trick. Furthermore, The contents are masterpiece. you've done a great activity on this matter!
Florence White
دوشنبه 23 دی 1398 09:14 ب.ظ
My brother suggested I would possibly like this website. He used to be totally right. This publish truly made my day. You can not imagine just how so much time I had spent for this info! Thanks!
Monica Rogers
چهارشنبه 18 دی 1398 10:29 ق.ظ
It’s really a nice and helpful piece of information. I am happy that you simply shared this useful info with us. Please stay us informed like this. Thank you for sharing.
https://asksylphoflight.tumblr.com/ sling tv
سه شنبه 17 دی 1398 06:07 ب.ظ
Great goods from you, man. I have understand your stuff previous to
and you're just too fantastic. I really like
what you've acquired here, really like what you are saying
and the way in which you say it. You make it enjoyable and you still care for to keep
it smart. I can't wait to read far more from you.
This is actually a tremendous website.
Gill Robinson
دوشنبه 16 دی 1398 01:36 ب.ظ
I blog often and I genuinely thank you for your content. This article has truly peaked my interest. I am going to book mark your blog and keep checking for new details about once per week. I opted in for your RSS feed too.
Julia Bread
یکشنبه 15 دی 1398 03:40 ب.ظ
My brother suggested I would possibly like this website. He used to be totally right. This publish truly made my day. You can not imagine just how so much time I had spent for this info! Thanks!
Regina Hayes
جمعه 13 دی 1398 03:14 ب.ظ
Everything is very open with a precise clarification of the challenges. It was truly informative. Your website is very helpful. Many thanks for sharing!
sling tv
چهارشنبه 11 دی 1398 01:17 ب.ظ
It's hard to find educated people for this topic, however,
you sound like you know what you're talking about!
Thanks
http://tinyurl.com/taedfgd
سه شنبه 10 دی 1398 04:40 ب.ظ
Someone necessarily help to make significantly articles I'd state.
This is the first time I frequented your web page and so far?
I amazed with the analysis you made to make this actual put up amazing.
Wonderful activity!
match.com free trial
سه شنبه 10 دی 1398 12:33 ق.ظ
What's up every one, here every one is sharing these knowledge, thus
it's pleasant to read this webpage, and I used to pay a visit this webpage all
the time.
Alyssa Richardson
دوشنبه 9 دی 1398 05:32 ب.ظ
Hello, every time i used to check webpage posts here in the early hours in the dawn, since i like to gain knowledge of more and more.
Clementine Thomas
سه شنبه 3 دی 1398 03:39 ب.ظ
I was able to find good advice from your articles.
coconut oil
شنبه 30 آذر 1398 02:45 ب.ظ
An interesting discussion is worth comment.
I think that you ought to write more about this subject, it might not be a taboo subject but usually
people do not discuss such topics. To the next! Cheers!!
coconut oil
چهارشنبه 27 آذر 1398 03:40 ق.ظ
Heya are using Wordpress for your site platform? I'm new to the blog world but I'm trying to get started
and set up my own. Do you require any coding knowledge
to make your own blog? Any help would be really appreciated!
Naomibleax
دوشنبه 18 آذر 1398 03:57 ب.ظ
Download ringtones, message tones, alert tones etc... Free mobile ringtones for all type of phones, shared and submitted by our users. Choose from over 41000 ringtones uploaded under various categories. Get the latest ringtones in mp3 file format and set the coolest, trendiest tone as your mobile ringtone.<br>

<a href=https://dolotnuthietke.com>iphone 7 ringtone download mp3</a>
<a href=https://dolotnuthietke.com>pubg ringtone mp3 download</a>
<br>

Access unlimited number of ringtones and download them with out sign up or registration. Surveys reveal that more than half of the mobile phone users between 15 to 30 years of age download ringtones at least once. To upload and share your collection of ringtones with other, click the 'Upload Ringtone' button and submit .mp3 files under 2MB in size.<br>

<a href="http://www.irannews3.ir/post/1248/">k g f ringtone download hindi mp3</a>
f94_c93
NaomiMaymn
دوشنبه 18 آذر 1398 08:51 ق.ظ
Download ringtones, message tones, alert tones etc... Free mobile ringtones for all type of phones, shared and submitted by our users. Choose from over 41000 ringtones uploaded under various categories. Get the latest ringtones in mp3 file format and set the coolest, trendiest tone as your mobile ringtone.<br>

<a href=https://dolotnuthietke.com>kanchana 3 ringtone download mp3</a>
<a href=https://dolotnuthietke.com/sitesmapes.php>kul ringtone download mp3</a>
<br>

Access unlimited number of ringtones and download them with out sign up or registration. Surveys reveal that more than half of the mobile phone users between 15 to 30 years of age download ringtones at least once. To upload and share your collection of ringtones with other, click the 'Upload Ringtone' button and submit .mp3 files under 2MB in size.<br>

<a href="http://www.arezohaa.ir/post/1405/">download ringtone mp3В iphone</a>
c722e39
ps4 games
شنبه 9 آذر 1398 12:19 ق.ظ
Fantastic post but I was wanting to know if you could write a litte more on this topic?
I'd be very thankful if you could elaborate a little bit further.
Thanks!
http://tinyurl.com/
چهارشنبه 29 آبان 1398 03:11 ب.ظ
excellent put up, very informative. I ponder why the other specialists of this sector do not realize this.

You should continue your writing. I'm confident, you have a great readers' base already!
plenty of fish dating site
دوشنبه 27 آبان 1398 09:18 ب.ظ
You really make it seem so easy with your presentation but I find this topic to be actually something that I think I would never understand.
It seems too complicated and very broad for me. I am looking forward for your next post, I
will try to get the hang of it!
plenty of fish dating site
دوشنبه 20 آبان 1398 06:53 ق.ظ
Hey There. I found your blog using msn. That
is a really smartly written article. I'll make sure to bookmark it and come back to learn more of your
helpful info. Thanks for the post. I will definitely return.
coconut oil health benefits
جمعه 3 آبان 1398 10:20 ب.ظ
I get pleasure from, result in I found just what I used to be taking a look
for. You've ended my 4 day long hunt! God Bless you man. Have a nice day.
Bye
quest bars cheap
شنبه 6 مهر 1398 05:26 ب.ظ
Thanks for sharing your thoughts about مدیریت.

Regards
minecraft games
پنجشنبه 4 مهر 1398 05:58 ق.ظ
Just wish to say your article is as amazing. The clarity in your post is simply
cool and i can assume you are an expert on this subject.

Well with your permission let me to grab your feed to keep up to date with forthcoming post.
Thanks a million and please keep up the enjoyable work.
minecraft games
پنجشنبه 14 شهریور 1398 10:56 ق.ظ
When some one searches for his vital thing, therefore he/she needs to be available that in detail,
thus that thing is maintained over here.
minecraft games
چهارشنبه 13 شهریور 1398 10:18 ب.ظ
Fine way of telling, and pleasant piece of writing to obtain data on the topic of my presentation topic, which i am going to deliver
in school.
minecraft games
سه شنبه 12 شهریور 1398 01:26 ب.ظ
Incredible! This blog looks just like my old one!

It's on a completely different topic but it has pretty much the same layout and design. Excellent choice of
colors!
plenty of fish dating site
چهارشنبه 23 مرداد 1398 12:54 ب.ظ
Genuinely no matter if someone doesn't know after that its up to other people
that they will assist, so here it happens.
plenty of fish dating site
جمعه 28 تیر 1398 05:36 ب.ظ
Your style is really unique compared to other people I've
read stuff from. Thank you for posting when you've got the opportunity, Guess I'll just bookmark
this page.
quest bars cheap
شنبه 25 خرداد 1398 07:46 ق.ظ
Thanks for sharing your thoughts on مدیریت.
Regards
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30


Admin Logo
themebox Logo
** ** **
پربازدیدترین مطالب

کد پربازدیدترین

** **
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
** **ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو